logo

Пораз Младеновца, победе Ковачевца и Шумадије

Пораз Младеновца, победе Ковачевца и ШумадијеИма дана када лопта једноставно неће у гол. Иако сте бољи, имате играча више , нападате и правите шансе на крају − изгубите. Младеновац је у суботу дочекао водећи Ресник и од првог минута био боља екипа. Међутим, повреда једног играча и грешка голмана, на крају су пресудили да се гости врате под Авалу са сва три бода. Ковачевац је код куће победио старе знанце екипу Графичара голом у финишу меча, а Шумадија декласирала Синђелић у Јагњилу.

МЛАДЕНОВАЦ - РЕСНИК (0 : 0) 0 : 1 − Од првог судијског звиждука Младеновчани су кренули на победу. Већ у 3. минуту добро грађен напад око линија одбране Ресника, лопта се нашла пред шеснаестерцем гостију, шут ка голу али пречка спашава госте. Пет минута касније нови напад Младеновчана, лопту води центарфор Перовић који је овај пут започео меч , али са блним изразом на лицу пада на земљу. Стара повреда и нападач Младеновчана већ на самом старту напушта терен. Овај детаљ је умногоме и одредио исход меча. Када је Младеновцу из бројних израђени шанси требао неко ко ће да постигне гол, осетио се недостатак искусног Прековића. Високи и спори Галин једноставно није био права замена, противничка одбрана га је лагано хватала у офсајд замке, а када је и имао лопту млаким ударцима није био опасност за противничког голамана. Младновац је наставио са нападима, али и високо истурена одбрана била је на висини задатка јер су успешно прекидали контре гостију већ на самој половини терена. У 25. минуту на набачену лопту скочио је Галин али његов шут завршава поред гола. Иако су током првих 45 минута имали иницијативу домаћима је недостајао завршни пас, а противнички играчи су све чешће враћали лопту голману немајући решења за организовање напада. Гол је висио у ваздуху, а после црвеног картона у 40. минуту и искључења играча Ресника очекивала се сигурна победа у наставку утакмице. Међутим, Младеновац из првог полувремена и првих двадесетак минута наставка није био иста екипа. Лоши пасови, офсајд замке и честе грешке на средини ослободили су госте који су из дефанзиве са десет играча кренули у напад. Зато већ у 55. минуту центарфор гостију сам на десној стативи шутира главом али лопта завршава поред гола. Играо се 64. минут слободан ударац за госте са десне стране, лопта прелеће комплетну одбрану и голмана Прековића који пропушта прилику да је избоксује. Самом на другој стативи играчу Ресника није било тешко да постигне погодак и постави коначан резултат. Фудбалери Младеновца кренули су до краја на гол противника, а на последњем корнеру у мечу придружио им се голман Прековић, међутим резултат је остао непромењен, а дебитант Ресник остао на првом месту Српске лиге Београд.
КОВАЧЕВАЦ - ГРАФИЧАР (0 : 0) 1 : 0 − Егал утакмица у којој је одлучио један потез. Након контре домаћих у 50. минуту и продора у казнени простор Секулић обара Ђорђевића. Пенал за Ковачевац. Лопту узима Бранежац шутира у леви угао али голман Милашиновић брани ударац. Када су сви очекивали реми у 90. минуту лопту је прихватио капитен Мијајловић и мајсторски пролетео кроз одбрану гостију "наслагавши" неколико играча Графичара и лагано матирао голмана Миалшиновића.

ШУМАДИЈА - СИНЂЕЛИЋ (0 : 0) 3 : 1 − Сва четири гола у Јагњилу пала су у другом полувремену. Миливјевић доноси предност домаћима у 57. минуту, исти играч после пет минута удвостручује предност Јагњилаца. Предност је смањио Јовановић у 85. минуту, а тачку на бољу игру и заслужену победу Шумадије ставио је Игњатовић у 90. минуту.

РЕЗУЛТАТИ 8. КОЛА СРПСКЕ ЛИГЕ БЕОГРАД 09/10.

Младеновац - Ресник (0:1)
Ковачевац - Графичар (1:0)
Београд - БАСК (3:1)
Палилулац - Хајдук (1:2)
Шумадија - Синђелић (3:1)
Раднички (О) - Вождовац (0:1)
Сопот - Дорћол (1:1)
Срем - Железничар (4:1)