logo

Ковачевац добио дерби - Младеновац посрће

Ковачевац добио дерби − Младеновац посрћеБлизу 800 гледалаца јучерашњег општинског дербија између Ковачевца и Шумадије из Јагњила имали су прилику да погледају узбудљиву утакмицу са чак пет голова и великим преокретом који је направио тим Ковачевца. Јагњилци су јучерашњим поразом "смењени" са првог места, а нови лидер је екипа Радничког из Обреновца који је минималним резултатом победила Младеновац и тако екипи са Селтерса нанела други пораз у наставку сезоне.

КОВАЧЕВАЦ - ШУМАДИЈА (Ј) (1 : 2) 3 : 2 − Да је управа Ковачевца направила прави потез током прелазног рока задржавањем Саше Бранежца показало се јуче против лидера на табели. Са три гола Бранежац је направио велики преокрет и донео свом тиму вредна три бода. Ипак, почетак меча је припао Јагњилцима. Након прве озбиљније прилике долазе до предности. Шутем са 18 метара Игњатовић погађа неког у одбрани Ковачевца и лопта у 10. минуту завршава иза леђа Лукића. Предност гости дуплирају у 21. минуту преко Митрушића који лагано, призменим шутем матира голмана Ковачевца. Иако се чинило да је питање победника решено, фудбалери Ковачевца крећу у офанзиву. После досуђеног пенала за Ковачевац у 30. минуту лопту на белу тачку поставља Бранежац и сигурним шутем смањује предност. Наставак утакмице припада Ковачевцу, већ у 50. минуту најбољи играч јучерашње утакмице Саша Бранежац топовским шутем доводи свој тим до изједначења. Тас на психолошкој ваги прешао је на страну Ковачевца који су наставили са нападима на начете Јагњилце. Труд им се исплатио у 63. минуту када је на асистенцију Антонијевића, Бранежац својим трећим голом постигао коначан резултат

МЛАДЕНОВАЦ - РАДНИЧКИ (О) (0 : 0) 0 : 1 − После недељног пораза од Сопота на Селтерс је јуче стигла екипа из Обреновца и однела сва три бода. Други пораз Младеновца за четири дана и тешко гостовање које им предстоји у наредном колу против Шумадије сигурно задаје главобоље стручном тиму градског српсколигаша. Тврда утакмица није донела ништа занимљиво све до 30. минута када су Младеновчани имали прву шансу. На центаршут Вукмировића скочио је Андрић и главом тукао поред стативе гостију. Домаћи су примили гол на самом старту другог полувремена. Центаршут Паласиа, лоша процена одбране домаћих и Бједов главом шаље лопту у мрежу домаћих. Гости су имали још две прилике да дуплирају вођство али се голман Јанковић показао као достојна замена на голу Младеновчана. Полседењих 15 минута припадају домаћину који изгледа да се тек тада пробудио. Најпре Вукмировић из слободњака шутира изнад пречке, а затим и после продора погађа спољни део мреже. Гости су се бранили на све начине, а истакао се голман Белић који је одлично реаговао на три узатопна корнера. На самом крају штопер домаћих Јевић опалио је лопту "на слепо" али, на жалост, погађа само пречку.

РЕЗУЛТАТИ 17. КОЛА СРПСКЕ ЛИГЕ БЕОГРАД 09/10.

Хајдук - Вождовац (1:1)
БАСК - Дорћол (3:1)
Синђелић - Срем (1:1)
Графичар - Железничар (1:3)
Ресник - Сопот (1:3)
Младеновац - Раднички (0:1)
Ковачевац - Шумадија (3:2)
Београд - Палилулац (0:1)