logo

Крај јесењег првенства

Утакмицама 15. кола Српске лиге Београд окончан је први део такмичења. Фудбалери и стручни тимови иду на зимски одмор што ће бити прилика да се сумирају резултати и неправе планови за пролеће. Неки ће се спремати за напад на врх табеле и прелазак у виши ранг, док друге очекује грчевита борба за опстанак у српсколигашком друштву.
Све у свему, може се рећи да су наши представници у овом такмичењу завршили први део успешно. ОФК Младеновац је поражен код куће од Телеоптика али имајући у виду све проблеме који од почетка прате градски клуб шесто место и 18 бодова су солидан капитал за наставак. Са друге стране Јагњилска Шумадија представља најпријатније изненађење лиге и са трећег места ће, према најавама руководства, на пролеће "напасти" врх табеле и шансу да кроз бараж дође до друге лиге.

OFK МЛАДЕНОВАЦ – ТЕЛЕОПТИК 1 : 2 (0 : 0) . Пред стотинак промрзлих ентузијаста на трибинама стадиона "Селтерс" Младеновчани су поражени од Телеоптика. Ледени ветар мотивисао је играче да се растрче по терену, а квалитетом су доминирали гости, иако је Младеновац оштећен за неоправдано поништен гол. Отворена игра и доста шутева у правцу оба гола обележили су првих 45 минута. У наставку Младеновчани крећу офанзивније, а Костић у 54. минуту погађа стативу. Гости долазе до вођства у 60. минуту. Бек домаћих Арсић у свом казненом простору игра руком, а са беле тачке сигуран је Томић. Користећи збуњеност одбране гостију, резервиста Младеновца Смиљковић у 74. минуту поравнава резултат. Исти играч десет минута касније вара свог чувара и постиже гол али судија Хаскић неоправдано досуђује фаул у нападу. Завршница припада гостима, Бразилац Дос Сантос у 85. минуту шутира силовито са линије шеснаестерца, лопта удара одбрамбеног играча, мења смер и завршава у левом углу гола Дарка Младеновића.

ШУМАДИЈА - ПКБ 3 : 1 (2: 0) . Очекивана победа домаћих који су држали игру у ногама током целог меча. Након прекида Распоповић у 23. минуту доноси Шумадији предност. После корнера капитен Стаменковић у 43. минуту са десет метара повећава предност. У наставку домаћи користе отворену игру "млекаџија" и из контре улећу у шеснаестерац где гости обарају брзоногог Тешића. Пенал изводи Цветковић, погађа десну стативу, а на лопту натрчава Игњатовић за 3 : 0. Почастан погодак за госте, минут касније постиже Панић.