logo

Спорт

Трилер на Селтерсу

После 92 минута и седам голова, у утакмици каква није скоро виђена, ОФК Младеновац доживео је после шестог кола Прве лиге Србије први пораз на домаћем терену од екипе Новог Сада.

Почело је лоше по Младеновчане који су у суботу вероватно одиграли најлошије прво полувреме од почетка сезоне. Без идеје, неповезано, збуњено. Гости су већ у 11. минуту стигли до вођства које су без проблема одржали до одласка на одмор. Првих 45 минута за заборав. После повратка из свлачионице Младеновчани коначно почињу озбиљно да јуре предност гостију. Сјани Милан Чокић феноменалним продорима по левој страни успева да за само пет минута, головима у 50. и 55. минуту преокрене резултат. Резултатски обрт дао је ветар у леђа домаћима, кренули су силовито на гол Новосађана и баш када је требало преломити утакмицу трећим голом уследио је нови пех.

Оно што је већ постала пракса када се ради о ОФК Младеновцу опет се поновило. Кад год је Младеновац повео судије су му искључивале играча. После безазленог вербалног сукоба са противничким играчем судија показује Петрушићу други жути, и аутоматски црвени картон. Искључење у најгорем тренутку. Бројчано надмоћни "канаринци" враћају се у живот. У 74. минуту Миловац шутира, а лопта пролази кроз ноге Лукићу - 2:2. Иако бројчано слабији Младеновчани не размишљају о "бункеру". Храбро крећу у нападе и гостима остављају доста простора за контре. Последњих 4 минута утакмице доносе прегршт узбуђења. Најпре у 88. минуту после контранапада Туфегџић доноси вођство Новом Саду - 3:2. Само два минута касније после корнера Баковић улеће као дух, надскаче све играче и главом закуцава лопту под пречку - 3:3. Очекивао се крај утакмице, бод код куће али у 92. минуту Туфегџић необјашњиво лако пролази кроз одбрану домаћих и лагано пласира лопту иза Лукићевих леђа за коначних 3:4. Судија после двадесетак секунди свира крај меча.

ОФК МЛАДЕНОВАЦ – НОВИ САД  3 : 4 (0:1)

Стрелци: Чокић у 50. и 55. и Баковић у 90. за ОФК Младеновац, а Филиповић у 11, Миловац у 74. и Туфегџић у 88. и 90+2. минуту за Нови Сад.

Стадион: Селтерс. Гледалаца: 1.000. Судија: Далибор Манојловић (Књажевац). Помоћници: Ивица Стојановић (Алексинац) и Милош Поповић (Ниш).
Жути картони: Лукић, Чокић, Крстић, Петрушић, Баковић (ОФК Младеновац), Јоцић, Јаковљевић, Лековић, Туфегђић (Нови Сад). Црвени картон: Петрушић у 61. минуту (ОФК Младеновац).

ОФК МЛАДЕНОВАЦ: Лукић, Петрушић, Максимовић, Кашић, Крстић, Матејић, Чокић (од 75. Мировић), Баковић, Н. Николић (од 46. Анђелковић), Вукмировић, Личина (од 63. Јевић)

НОВИ САД: Ристић, Лековић, Јоцић (од 75. Ракић), Скопљак, Мишан (од 55. Рокса), Туфегџић, Тинтор, Филиповић (од 62. Бајић), Миловац, Илић.