logo

Sport

Шумадија победник Купа

Сигурном игром и убедљивом победом над Палилулцем од 3:0, Јагњилци су јуче у Јакову стигли до победничког пехара. После уласка Младеновца у Прву лигу Србије, ово је још један велики успех младеновачког фудбала.

Иако је добар део првог полувремена протекао у опрезној игри, Јагњилци су пред сам одлазак на одмор стигли до убедљивог вођства. После изведеног прекида у 41. минуту пред голом Палилулаца најбоље се снашао искусни Николић. Само три минута касније, добру акцију навале Јагњилаца успешно је завршио Живановић за сигурних 2:0.

Наставак је донео теренску доминацију Шумадије, и безуспешне покушаје Палилуле да промени ток утакмице. После многобројних пропуштених шанси и када се већ припремала церемонија доделе пехара, момци из Јагњила су поставили коначан резултат. Резервиста Дубоњац у 90. минуту оверава победу и уједно успешну сезону читавог тима - 3:0.

По завршетку утакмице шеф стручног штаба Шумадије, Милош Вишњић изјавио је да пехар Купа представља најбољи начин завршетка овогодишње сезоне.