logo

Sport

Нови пораз Младеновца

Нови пораз МладеновцаГрадски српсколигаш ни у четвртом колу наставка сезоне није успео да прекине црну серију пораза. Иако је на Селтерс дошла претпоследња екипе Палилулца гости су славили убедљивим резултатом 1 : 3. Уколико то до сада нису, време је да се на Селтерсу огласе сва звона за узбуну јер је борба за опстанак Младеновца у Српској лиги очигледно од овог кола увелико почела.

МЛАДЕНОВАЦ - ПАЛИЛУЛАЦ 1 : 3 (0 : 1) − Пред око 200 гледалаца ОФК Младеновац је доживео четврти пораз за редом и то у мечу који је био прилика за прекид "црне серије". Рано вођство гостију преко Вукомановића у 11. минуту пореметило је игру домаћих. Иако је постојала воља да се стигне предност гостију, Младеновац је наставио да мучи муку са неефикасношћу. Раезултат би сигурно био другачији да је Благојевић у 75. минуту погодио мрежу уместо стативе. Завршница припада гостима, тачније Добрићу који у 79. и 88. минуту решава питање победника. Почасни гол за ОФК Младеновац постиже Благојевић у 90. минуту.

КОВАЧЕВАЦ - БЕОГРАД 2 : 1 (1 : 1) − Гостујућа екипа стигла је до предности већ у 3. минуту преко Милоша Чека. На досуђени слободњак за Ковачевац у 27. минуту, са ивице казненог простора, лопту је наместио Милошевић и мајсторским шутем погодио у рашље гостију. На полувреме се отишло са нерешеним резултатом али наставак је донео узбуђења пред оба гола. Више среће имали су домаћи који после карамбола у шеснаестерсцу гостију стижу до победе, стрелац Ђорђевић у 77. минуту. Колосалну прилику за изједначење пропустио је Максимовић који је са три метра шутирао преко Лукићевог гола.

РЕСНИК - ШУМАДИЈА (Ј) 0 : 0 − Српсколигашки дерби завршио се без победника чиме свакако могу да буду задовољнији Јагњилци који остају у трци за прво место. Играло се тврдо, без изразитих шанси и отворене игре. Игра би се сигурно отворила да су домаћи повели у 38. минуту али Игњатовић успева да главом са петерца само погоди пречку.

РЕЗУЛТАТИ 18. КОЛА СРПСКЕ ЛИГЕ БЕОГРАД 09/10.

Вождовац - Срем (0:1)
Синђелић - Дорћол (2:0)
Хајдук - Железничар (2:1)
Графичар - Раднички (3:0)
БАСК - Сопот (1:3)
Ресник - Шумадија (0:0)
Ковачевац - Београд (2:1)
Младеновац - Палилулац (1:3)