logo

Sport

Победа за прво место

Победа за прво местоСа три бода донета са гостовања под Авалом градски српсколигаш заузео је водеће место у групи "Београд". Победом у гостима против Ресника, ОФК Младеновац са две утакмице мање сигурно граби ка зацртаном циљу – уласку у другу лигу. Друга два општинска српсколигаша, Шумадија која је одиграла нерешено и Ковачевац који је славио код куће, сигурни су у средини табеле.

РЕСНИК – ОФК МЛАДЕНОВАЦ 0 : 1 (0:1) – Минимална победа била је довољна против инфериорног противника и вађење "флека" после нерешеног резултата у прошлом колу против Жаркова. Већ у 3. минуту ОФК Младеновац решава питање победника. Вукмировић на брзину изводи аут, лопта стиже иза успаване одбране Ресника до Грујичића који шутем са десне стране погађа супротан угао голмана Тркуље.

Младеновац наставља са пресингом, поучен искуством против већ поменутог Жаркова, и тако у 10. минуту Петрушић снажно шутира али голман домаћих брани. Пред крај полувремена Миздрак је могао да повећа вођство али је лопта "испаљена" са 25 метара прохујала поред стативе. Друго полувреме је прошло у шансама Младеновчана иако је играч домаћих Бојић у 55. минуту погодио стативу. Исти играч пред крај меча после старта одбране Младеновца тражио пенал али је од судије добио само жути картон.

Резултати 9. кола Српске лиге Београд 10/11.