logo

Sport

Петица за публику

Петица за публикуКако се први део шампионата ближи крају ОФК Младеновац полако почиње да остатак Српске лиге Београд гледа у "ретровизору", а са последњом победом од 5 : 0 над Вождовцем наш тим се учврстио на врху табеле. Иако је до краја јесењег дела првенства остало да се одигра још једно коло, на "Селтерсу" већ могу да сумирају резултате. На почетку првенства нико није сумњао у јачину тима, али сведоци смо да многи тимови са звучним именима не постигну очекиване резултате. Скор од 10 победа и три ремија, без пораза најбоље сведочи да је тренер Радаковић је већ после првих неколико кола дошао до добитне комбинације играча на терену.

ОФК МЛАДЕНОВАЦ – ВОЖДОВАЦ 5 : 0 (2:0) – Утакмица тек што је почела, а већ у 3. минуту после гужве у петерцу гостију најспретније реагује Туцаковић и отвара голеаду Младеновчана. Шансу за повећање предности пропушта Грујичић који у 27. минуту погађа стативу, ипак шест минута касније на асистенцију играча утакмице Вукмировића, плави преко Павковића дуплирају предност. Гости су у наставку већ били у нок дауну па већ у 58. минуту преко Вукмировића шутем са ивице казненог простора стиже до трећег гола. Тек после сата игре екипа из Београда стиже до прве шансе, али Лукић је био на висини задатка. У 72. минуту Павковић после соло продора оставља голмана иза себе али несебично додаје Ржићу који постиже погодак. Тачку на убедљиву победу и сјајну игру ставља Туцаковић у 79. минуту када након корнера закуцава лопту под пречку.

Резултати 14. кола Српске лиге Београд 10/11.

Раднички (О) – Графичар (4 : 1)
Ресник – Ковачевац (1 : 2)
Хајдук – Балкан (1 : 1)
Младеновац – Вождовац (5 : 0)
Дорћол – Срем (0 : 2)
Сопот – Шумадија (0 : 0)
Београд – Палилулац (2 : 1)
Жарково – Синђелић (2 : 1)