logo

Sport

Коначно победа

Коначно победаСуботњом победом над екипом Београда, ОФК Младеновац се зауставио на тобогану који их је водио ка дну табеле. Велика три бода освојена на челу са новим тернером Иваном Бујагићем и прва пролећна победа стварају капитал за сигуран али опрезан улазак у финиш првенства.

ОФК МЛАДЕНОВАЦ – БЕОГРАД 3 : 1 ( 1:1 ) . Око 300 гледалаца на "Селтерсу" могли су да погледају узбудљиву утакмицу у којој домаћин није имао права на нову грешку. Свесни позиције на табели играчи Младеновца кренули су жестоко и већ на самом старту изненадили госте. Најбољи појединац меча, Немања Ружичић, у 3. минуту силовитим шутем са ивице казненог простора погађа десни угао голмана Београда. Гости су након пола сата игре успоставили равнотежу да би на центар шут Луке Чанчаревића у 30. минуту резултат поравнао Александар Максимовић. Наставак доноси ново вођство Младеновчана, у 56. минуту Милош Јовановић постиже погодак. Десет минута касније гости су били надомак новог изједначења али са гол линије лопту избацује у корнер Бата Стевовић. Коначан резултат поставља у 84. минуту Немања Ружичић лоб ударцем са 12 метара.

ШУМАДИЈА – ДОРЋОЛ 2 : 0 ( 0:0 ) . Шумадија наставља серију победа. Овај пут у Јагњилу је пао Дорћол и то у самој завршници меча. Најпре Савић у 84. минуту, а затим и Гавриловић у надокнади времена постављају коначан резултат.